Swoją niemal 20-letnią karierę budował w największych instytucjach finansowych w Polsce: Banku Pekao, Centralnym Domu Maklerskim Pekao, Inteligo Financial Services oraz PKO Banku Polskim, gdzie w latach (2017 do 2021) był Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za obszar technologii, cyberbezpieczeństwo oraz szkolenia i rozwój pracowników. Z sukcesem zreorganizował funkcjonowanie struktur wielu przedsiębiorstw koncentrując się na efektywności procesów, optymalizacji kosztów i dynamicznym rozwoju biznesu. Współtworzył takie rozwiązania jak BLIK, IKO, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, cyfrowa tożsamość w administracji, ogólnopolski system eRejestracji na szczepienia Covid oraz koncepcję Chmury Krajowej. W ostatnim roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Technologii i Digitalizacji Grupy CCC, gdzie był odpowiedzialny za transformację cyfrową, aktywnie wspierał rozwój cyfrowego biznesu i działania w zakresie podnoszenia efektywności funkcjonowania grupy.
Był przewodniczącym prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, przewodniczącym Grupy Ekspertów IT działającej w Ministerstwie Finansów oraz członkiem Zespołu Doradców IT przy Ministerstwie Zdrowia. Przewodniczył i uczestniczył w radach nadzorczych spółek takich jak PKO Bank Hipoteczny, Operator Chmury Krajowej, PKO BP Finat, Modivo, Pronos.
W 2003 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie i otrzymał tytuł magistra nauk informatycznych. W latach 2006-2007 studiował zarządzanie projektami IT na Politechnice Warszawskiej. Ukończył także studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.
Jest laureatem licznych branżowych nagród i wyróżnień. Otrzymał tytuł Ambasadora Gospodarki Elektronicznej na X Kongresie Gospodarki Elektronicznej. Związek Banków Polskich w uznaniu jego szczególnych zasług w budowie i rozwoju sektora bankowego przyznał mu Medal Mikołaja Kopernika. Uhonorowany był także tytułem „Innowatora rynku bankowego 2015 roku” w rankingu „50 największych banków w Polsce”, jak również Nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego za kreowanie innowacji i tworzenie bezpiecznej firmy w chmurze oraz zaangażowanie w cyfryzację życia społecznego.
Budowanie swojej niemal 30-letniej działalności zawodowej rozpoczęła w warszawskim biurze KPMG, w którym do 2006 r. przeszła wszystkie stopnie kariery do stanowiska Dyrektora, specjalizując się w rewizji sprawozdań finansowych oraz w innych usługach poświadczających dla instytucji z sektora finansowego w Polsce. Pod koniec 2006 r. rozpoczęła prace na rzecz PKO TFI S.A. jako dyrektor zarządzający odpowiedzialny za operacje funduszy inwestycyjnych. Następnie w latach 2010 - 2018 związana z największym bankiem uniwersalnym w kraju: PKO Bankiem Polskim S.A., gdzie jako dyrektor odpowiedzialna była za funkcje audytu wewnętrznego Banku oraz Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. CEO największego w Polsce banku hipotecznego, będącego regularnym emitentem listów zastawnych na rynku polskim i europejskim (2018 – 2021). Do jej zadań należało zarządzanie Bankiem o wartości aktywów 27 miliardów złotych, wskazywanie kierunków strategicznego rozwoju, realizacja strategii w ramach codziennych operacji, jak również odpowiedzialność za uzyskiwanie doskonałych parametrów rentowności, efektywności i bezpieczeństwa kapitałowego Banku w dynamicznym otoczeniu rynkowym. Reprezentowała głos sektora w ramach inicjatyw legislacyjnych dotyczących działalności emitentów listów zastawnych w Polsce.
Podczas swojej kariery zawodowej zajmowała się także ściśle finansowymi wyzwaniami tj.: badania sprawozdań finansowych, doradztwo w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, formułowanie strategii i rozwiązań, analizą kluczowych ryzyk w działalności banków i innych instytucji finansowych, oceną systemów kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem, jak również codziennym zarządzaniem powierzonymi obszarami biznesowymi, realizacją założonych celów, budżetów i strategii.
W latach 2018 – 2021 pełniła również rolę członka Rady Nadzorczej PKO Finat Sp. z o.o., a obecnie jest jednym z członków Rady Nadzorczej BEST TFI S.A.
Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada uprawnienia brytyjskiego biegłego rewidenta wydane przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA Practising Certificate), a także tytuł Executive MBA wydany przez Ecole Nationale des Ponts et Chaussees w Paryżu i University of Bristol. Ukończyła również Advanced Management Program w IESE Business School wchodzącej w skład University of Navarra.
Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie zajmującej się doradztwem biznesowym i consultingiem - Accenture, gdzie odpowiadał za wdrożenie poszczególnych modułów centralnego systemu bankowego w PKO Banku Polskim. Następnie związany z belgijską Grupą Kapitałową KBC: Kredyt Bankiem oraz towarzystwami ubezpieczeń TUiR Warta i TU NŻ Warta (2006 – 2011) Przez sześć lat pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Rozwoju Aplikacji Transakcyjnych w największym banku w kraju - PKO Banku Polskim, gdzie pełnił kluczową rolę w procesach przejęcia Nordea Bank Polska oraz SKOK Wesoła. Brał udział w procesie uruchomienia przez PKO Banku Polski innowacyjnych rozwiązań m.in.: bankowości mobilnej IKO, silnika do kalkulacji parametrów ryzyka zgodnych z metodą IRB, systemu do obsługi transakcji opcyjnych, centralnego rozwiązania do obsługi produktów Cash Management, systemu Loro wraz z funkcjonalnością ICM, wdrożenia nowego systemu autodealigowego IPKO Dealer, a także systemu do wykrywania nadużyć oraz ich obsługi (EFM – Enterprise Fraud Management).
Od 2017 r. pracował w organach administracji rządowej jako pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji, gdzie nadzorował organizację IT Ministerstwa Finansów składająca się z ponad 1800 pracowników. Stworzył, a następnie wdrożył strategię transformacji cyfrowej resortu finansów. Z sukcesem przeprowadził także restrukturyzację zagrożonych inicjatyw, w szczególności projektu e-podatki, gdzie doprowadził do zawarcia ugody przedsądowej. Był odpowiedzialny za wdrożenie innowacyjnych rozwiązań tj. Twój e-PIT, eUrząd Skarbowy, Poltax+, e-Toll, które ułatwiły i zautomatyzowały procesy administracyjne. Opracował i wdrożył koncepcję BIG DATA bazującą na zastosowaniu algorytmów oraz nadzorował realizację takich projektów jak: JPK_VAT, STIR, Split Payment, SENT, MDR, Biała Lista Podatników VAT, e-Sprawozdania Finansowe, Kasy Fiskalne on-line, Wirtualne Kasy Fiskalne, e-Paragony. We wrześniu 2021 r. objął funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki, gdzie z sukcesem przeprowadził fuzję pionów rozwoju NASK oraz COI. Był odpowiedzialny za opracowanie strategii cyfryzacji administracji publicznej zakładającą m.in. wdrożenie platformy e-płatności dla sektora publicznego, Centralnego Rejestru Pełnomocnictw i Upoważnień, zmianę charakteru aplikacji mObywatel czy Centralnego Rejestru Kierowców.
Po wybuchu wojny na Ukrainie skutecznie poprowadził projekt PomagamUkrainie, w ramach którego dostosował rejestry państwowe do nadawania numerów PESEL, profili zaufanych, a także uruchomił ukraińskojęzyczną odsłonę aplikacji mObywatel i dedykowane punkty obsługi uchodźców na Stadionie Narodowym, Tauron Arenie, a także system do obsługi konwojów humanitarnych.
Jest absolwentem Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Uzyskał także tytuł Executive Master of Business Administration (MBA).
W latach 2001-2021 związany zawodowo z Bankiem Pekao S.A. gdzie pracował na stanowiskach eksperckich i managerskich w obszarach kontrolingu, ryzyka, zarządzania kapitałem oraz aktywami i pasywami, a w latach 2017-2021 sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Finansowy. Pełnił również rolę członka rad nadzorczych licznych spółek Grupy Pekao.
W latach 2022-2024 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Systemu Ochrony Banków Komercyjnych S.A. oraz Wiceprezesa Zarządu Frisco S.A. (spółki e-commerce na rynku FMCG). Pracował również jako doradca Zarządu w mBank S.A.
Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Posiada certyfikaty CFA, PRM (Profesional Risk Manager), został uhonorowany Award of Merit przez międzynarodową organizację PRMIA, zrzeszającą osoby zarządzające ryzykiem.
Manager w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Mentor wielu specjalistów i managerów.
Karierę rozpoczynał w 1993 roku w Centralnym Domu Maklerskim Pekao S.A. w Zespole Obsługi Klientów Instytucjonalnych i kontynuował Societe Generale, jako analityk akcji. Od 1996 współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A. rozwijając i nadzorując obszar sprzedaży instytucjonalnej i programów emerytalnych.
W latach 2000-2001 współtworzył, jako General Project Manager, technologiczną firmę The MotherShip Internet Holdings i wraz ze Stefanem Batorym powołał start-up Eo Networks.
Pod koniec 2001 roku rozpoczął pracę w Pioneer Pekao TFI S.A. na stanowisku dyrektora sprzedaży. W 2005 roku objął posadę Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż, marketing i rozwój produktów, a w 2006 roku dodatkowo funkcję szefa marketingu oraz wsparcia sprzedaży Pioneer Investments w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE) oraz członka Global Marketing Committee. Powołany następnie na stanowisko prezesa AXA TFI S.A.
W latach 2009 – 2017 Dyrektor Zarządzający w PKO Banku Polskim. Odpowiadał za transformację obszaru sprzedaży, dystrybucji i marketingu. Twórca obszaru bankowości prywatnej. Dzięki innowacyjnym zmianom PKO stał się w tym czasie liderem polskiej bankowości detalicznej, osiągał rekordowe wyniki przy jednoczesnym skokowym wzroście satysfakcji oraz zaangażowania pracowników. Członek rad nadzorczych m.in. PKO TFI S.A, PKO Leasing S.A., Kredobank.
Współtwórca innowacyjnej firmy szkoleniowej oraz wydawniczej prowadzącej programy rozwojowe i wydającej książki z zakresu Mental Health & Wellbeing oparte o psychologię pozytywną i neuropsychologię.
Od 2019 roku członek Rady Nadzorczej Esaliens TFI S.A.(poprzednio Legg Mason S.A.) – prywatnej firmy asset asset management, lidera rynku rozwiązań emerytalnych w Polsce. W latach 2020 - 2022 roku Prezes Zarządu Esaliens TFI S.A.
Ukończył Bankowość na Wydziale Finansów i Statystyki SGH. Absolwent MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetu Gdańskiego i Rotterdam School of Management - Erasmus University.
Jest uznanym menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze finansowym, w obszarach bankowości korporacyjnej, finansowania przedsiębiorstw oraz leasingu. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie ukończył Wydział Ekonomii oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania, kontroli wewnętrznej i audytu. Dodatkowo uczestniczył w prestiżowych międzynarodowych programach zarządzania: IESE Business School Advanced Management Program na University of Navarra oraz Advanced Investment Program w Stanford Research Institute.
Przez całą zawodową karierę z sukcesem budował i zarządzał zespołami odpowiadającymi za obsługę i ofertę produktową dla klientów biznesowych.
Od 2003 roku związany z Grupą PKO Banku Polskiego, gdzie pełnił kluczowe funkcje zarządcze. Jego kariera obejmuje m.in. stanowiska:
W latach 2007-2024 zasiadał w wielu radach nadzorczych spółek grupy kapitałowej PKO BP. Pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Prime Car Management, wiceprzewodniczącego RN PKO Faktoring.
W 2011 roku był odpowiedzialny za uruchomienie działalności spółki zależnej PKO Leasing Sverige AB w Szwecji. W roli Prezesa PKO Leasing konsekwentnie wprowadzał innowacyjne rozwiązania w zakresie finansowania leasingiem polskiego biznesu.
Aktywnie działał w Związku Polskiego Leasingu, gdzie angażował się w rozwój standardów branżowych. W uznaniu zasług został uhonorowany nagrodą ZPL z okazji 30-lecia organizacji jako "Ikona rynku leasingowego".
Specjalizuje się w budowaniu stabilnych i zwycięskich zespołów oraz wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie przedsiębiorstw. Menedżer z wizją, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu od lat wyznacza nowoczesne standardy w polskim sektorze finansowym.
Jakub Papierski, bankowiec, menedżer i konsultant z 30-letnim doświadczeniem zawodowym w krajowych i zagranicznych instytucjach finansowych. W trakcie swojej kariery brał udział w licznych debiutach giełdowych największych polskich emitentów oraz największych transakcjach kredytowych i kapitałowych na polskim rynku. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz posiadacz tytułu CFA. Odznaczony również Nagrodą Fundacji Lesława Pagi.
W latach 2010-2021 był wiceprezesem zarządu PKO Banku Polskiego, gdzie nadzorował obszar bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, skarb oraz finansowanie banku na rynkach finansowych, Dom Maklerski oraz transakcje kapitałowe banku. Członek Komitetu Kredytowego oraz Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami. Przewodniczył również Radom Nadzorczym PKO Asset Management, PKO Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego, PKO Leasing, PKO Banku Hipotecznego oraz Kredobanku na Ukrainie.
W latach 2011-2019 pełnił funkcję dyrektora w radzie nadzorczej Marguerite, europejskiego funduszu rozwoju infrastruktury, wspólnego projektu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, PKO Banku Polskiego oraz 4 państwowych banków rozwoju z Niemiec (KfW), Włoch (CDP), Hiszpanii (ICO) i Francji (CDC).
W trakcie swojej kariery zawodowej pracował również dla Creditanstalt Investment Bank oraz Deutsche Morgan Grenfell/Deutsche Bank Research, zajmując się sektorem bankowym w Europie Środkowej i Wschodniej. W latach 2001-2003 pełnił funkcję CFO/dyrektora wykonawczego Pionu Finansowego w Banku Pekao (Unicredit). Był także prezesem zarządu Allianz Bank, CDM Securities, największego niebankowego dystrybutora funduszy inwestycyjnych w Polsce oraz pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Pioneer Pekao Asset Management.
Sarah ma szerokie doświadczenie na poziomie wykonawczym w różnych branżach, takich usługi finansowe, turystyka, handel detaliczny, FinTech oraz e-commerce, działając na rynkach Europy, USA, Bliskiego Wschodu i Afryki. Pełniła funkcję Dyrektora Generalnego na Europę w Clearco, firmie finansowej zasilanej kapitałem SoftBank. Wcześniej zajmowała stanowisko Dyrektora Generalnego na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę w PayPal, największym globalnym dostawcy płatności online. Pracowała m.in. dla Barclays Bank, Virgin Group, Sainsbury’s oraz British Airways. Obecnie jest Niezależnym Dyrektorem i Przewodniczącą Komitetu Inwestycyjnego w Mobeus Income & Growth VCT, notowanym na London Stock Exchange. Sarah jest absolwentką Uniwersytetu McGill (BA), London School of Economics (MSc) oraz Harvard Business School (MBA).
Posiada ponad 30 lat doświadczenia w instytucjach finansowych. Kierowała zmianą w departamentach, wydziałach i całych organizacjach w Polsce i innych krajach europejskich, opierając się na poznaniu kultury korporacyjnej, rozwoju ludzi / zespołów i zrozumieniu dynamiki zaangażowania.
Członek zarządów oraz rad nadzorczych w bankach, firmach ubezpieczeniowych, leasingowych, biurach maklerskich. Pełniła m.in. funkcje Wiceprezesa Zarządu oraz CRO mBank SA, Starszego Dyrektora Generalnego Grupy KBC w Brukseli, Wiceprezesa Zarządu Kredyt Banku oraz Doradcy Prezesa Warta S.A. i TUnŻ Warta S.A. jako CFRO, Członka Zarządu CitiHandlowy oraz CFO.
Była Wiceprezes Schroder Salomon Smith Barney Poland, a także Manager w Price Waterhouse.
Absolwentka Instytutu Matematyki na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła również Vlerick Management School (2012) London Business School (2013), IESE- Advanced Management Program (2018/2019), IESE / Harvard Business School - Value Creation through Effective Boards (2021) oraz Cambridge University - Business Sustainability Management (2022).
Wdrażała narzędzia Lean Management (w tym Agile, Scrum, Dual Organization) w instytucjach usługowych. Aktywny mentor zarówno młodych kobiet na początku ich drogi zawodowej (twórca Projektu Busola) jak i bardzo doświadczonych managerów i członków zarządów.
Bankier i inwestor w sektorze fintech, starszy doradca Cerberus Capital i prezes AideXa, banku typu challenger specjalizującego się w obsłudze małych firm. Wcześniej był prezesem „dobrych banków” z ramienia Banku Włoch i dyrektorem generalnym Grupy Unicredit; w przeszłości pracował w McKinsey & Co i Salomon Brothers. Angażuje się w działalność charytatywną i doradztwo w zakresie kształcenia podyplomowego.
Obecnie pełni funkcję doradcy Cerberus Capital na Europę, jest prezesem niewykonawczym Officine CST (włoskiej spółki kontrolowanej przez Cerberus) i aktywnie działa w obszarze fintech i startupów, gdzie wraz z żoną posiada lub posiadał mniejszościowe udziały w wielu firmach, w tym DoveVivo, Yapily, Deus Technology, Talent Garden, Bandyer, Work Invoice, Mia Platform.
Zasiada w radzie doradczej Confartigianato oraz w zarządzie Fondazione Archè, organizacji charytatywnej z siedzibą w Mediolanie; udziela się także w Comitato Amici di Claudio Dematté z siedzibą Trydencie. Zasiadał w radzie doradczej SDA Bocconi School of Management w Mediolanie oraz w międzynarodowej radzie doradczej Bologna Business School i The Johns Hopkins University SAIS Bologna Center.
Roeland Brokking dołączył do Cerberus w 2014 roku.
Przed rozpoczęciem pracy w Cerberus, Roeland Brokking pracował w bankowości i na rynku private equity w Holandii i innych krajach w latach 1977-2014. Przez ostatnie 20 lat był aktywnym partnerem współzarządzającym Parcom Capital B.V., prywatnego ramienia kapitałowego ING Group N.V.
Od połowy lat 80. zajmował stanowiska w radach nadzorczych różnych spółek i był członkiem wielu komitetów inwestycyjnych funduszy. W latach 1999-2006 był członkiem zarządu NVP (holenderskiego stowarzyszenia private equity i venture capital).
Roeland Brokking jest absolwentem Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie.
Menedżer wyższego szczebla z 37‑letnim doświadczeniem w dziedzinie ryzyka kredytowego, restrukturyzacji korporacyjnej, zarządzania portfelem, bankowości komercyjnej i doradztwa finansowego w Wielkiej Brytanii, Europie Zachodniej, Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Obecnie jest niezależnym konsultantem specjalizującym się w doradztwie w dziedzinie kredytów i ryzyka oraz dyrektorem niewykonawczym i przewodniczącym Komitetu Ryzyka dużego portugalskiego banku Novobanco SA.
Wcześniej był starszym partnerem w Deloitte, gdzie kierował doradztwem strategicznym dla działu Global Portfolio Lead Advisory, był szefem działu usług restrukturyzacyjnych dla instytucji finansowych, globalnym szefem działu usług AQR oraz członkiem zespołu kierowniczego brytyjskiej firmy odpowiedzialnym za jej jednostki Centre for Credit Excellence i Banking Union Centre we Frankfurcie. Kierował współpracą w obszarze regulacyjnym z EBC, EUNB i Komisją Europejską dla firm członkowskich z regionu EMEA we wszystkich kwestiach związanych z kredytami zagrożonymi i finansowaniem lewarowanym.
Przed podjęciem pracy w Deloitte był szefem działu ryzyka korporacyjnego i instytucjonalnego w dużym banku austriackim BAWAG PSK. Wcześniej kierował działem restrukturyzacji korporacyjnej w EBOR, odpowiadając za prowadzenie wszystkich postępowań prawnych dotyczących zadłużenia, kapitału i klientów w 29 krajach działania banku w Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji i byłej WNP oraz na Bałkanach. Spędził 6 lat w Azji, gdzie pracował dla Big 4 i innych firm doradzających instytucjom finansowym w kwestiach zarządzania portfelem i ryzykiem. Następnie przez 4 lata pracował jako starszy doradca w departamencie upadłości i windykacji należności dużego polskiego banku państwowego. Karierę zawodową rozpoczynał w Wielkiej Brytanii w NatWest Bank, gdzie przez 9 lat zajmował się bankowością korporacyjną, dużymi projektami korporacyjnymi i finansowaniem lewarowanym.